Daguitstap Tienen: Museum Het Toreke en Suikerraffinaderij

Praktische gegevens
Dagindeling
10u00 – 12u00: rondleiding met gids in museum Het Toreke.
We bezoeken de tentoonstelling ‘Doodgewoon’ bestaande uit twee luiken: rituelen van de dood en rituelen van het leven in de Romeinse tijd.
Blikvanger is de Mithrastempel.
12u00 – 14u30: driegangenmaaltijd in restaurant Gambrinus.
- Voorgerecht: tomatensoep
- Hoofdgerecht:
- vlees: huisbereid stoofvlees met groenten en kroketten of frietjes
- vis: forel met groenten en kroketten of frietjes
- Dessert:
- chocomousse met crème
- coupe Brésilienne
15u00 - 17u00: bezoek aan de suikerfabriek
We bezoeken de fabriek onder begeleiding van een gids die de stappen ‘van biet tot suiker’ zal uitleggen en ook informatie zal geven over de nevenproducten en de link met het milieu en duurzaamheid.
Praktisch:
Vertrek: Sporthal As om 8u45 – met bus
Terug: rond 18u30
Kostprijs: €68 per persoon (inbegrepen zijn de busreis, de toegangsprijzen met gids en driegangendiner.
Belangrijke opmerking: het bezoek aan de suikerfabriek is minder geschikt voor geschikt voor personen met een beperkte mobiliteit vanwege het traplopen.
Ook Interessant

2026.02.26 - Cinematinee 'Milano' met Matteo Simoni
Milano is een Belgische film uit 2024 geschreven en geregisseerd door Christina Vandekerckhove. De hoofdrollen worden vertolkt door Matteo Simoni en Basil Wheatley.

2026.03.10 - Theatershow 'Missie 2025' van Hetty Helsmoortel
Hetty is een Belgische wetenschapper. Jaarlijks maakt ze een theatershow: met een podium vol visuele magie en haar unieke mix van humor en helderheid katapulteert Hetty ons anderhalf uur lang door de strafste wetenschap van het voorbije jaar.

De eerste Limburgse Neos-TD met Golden Evergreens gebracht door het live orkest "De Bonanzas"
We draaien de tijd even terug. Maak je klaar voor een gezellige TD vol herkenbare melodieën, fijne herinneringen, dansplezier. Met het live orkest "De Bonanzas" halen we herinneringen op, zingen we misschien zachtjes mee en laten we ons verleiden tot een dansje. Deze TD staat helemaal in het teken van ontmoeting, ontspanning en samen plezier beleven — precies waar Neos voor staat.
