Jenseits von Belgien

Het Oosten van België, Duitstalig, mooi, niet verweg..... en nauwelijks bekend. Dringend nodig om daar meer over te leren.
Lezingen

Praktische gegevens

Balderhuys, Pastortijstraat 2A, 2590 Berlaar
16-02-26
Ontvangst 13:30
Aanvang 14:00
Einduur 16:30
Voor iedereen
Aantal plaatsen resterend: 55
Lezing Jenseits von Belgiën: 8,00 euro voor leden
Lezing Jenseits von Belgiën: 12,00 euro voor niet leden

In het oosten van België bestaat een voor velen haast exotische samenleving:
Omdat ze Duitstalig is, omdat haar verleden tot de verbeelding spreekt...en nauwelijks bekend is.

Tim Peinen is historicus, noch reisgids, maar behept met een liefde voor Duitstalig België. Hij trekt met open vizier door Duitstalig België en haalt nieuwsgierig-enthousiast banden met Duitstalige Belgen aan. Onder meer dankzij contacten met lokale historici is hij al meer dan 15 jaar lang getuige van de eerste geschiedkundige ontsluiting van de rgio en haar bevolking.

Tim Peinen verzamelt het relaas van de Duitstalige Belgen die hij al heeft ontmoet. Hij vertelt de geschiedenis van de streek van het vroegste begin tot vandaag. Honderduit vertellend gaat hij verder waar bestaande bronnen stoppen en stelt hij figuren en gebeurtenissen voor waaaan België en Duitsland liever niet herinnerd worden.

Een jaar lang ging hij op pad om ter plaatse de sporen te zoeken waarover hij had gelezen en gehoord. Die beelden vormen de rode draad van de voorstelling.

Door zijn vertrouwdheid met de streek en haar bevolking biedt hij tegelijk een blikopener:
Wie zijn de Duitstalige Belgen vandaag?
Wat doen ze?
Hoe kijken ze naar zichzelf, naar België, naar de wereld?

Praktisch
Zie de hoofding van deze webpagina.
Er is een pauze inbegrepen van ca. 20 minuten

Neos Berlaar

Contactgegevens
berlaar@neosclub.be
Deel deze activiteit: