Bezoek Duits kerkhof Lommel

Praktische gegevens
Tijdens deze rondleiding ontdekken we:
Het verhaal achter deze indrukwekkende plek.
Wie hier begraven liggen.
Enkele persoonlijke verhalen van Duitse soldaten.
De begraafplaats beslaat 16 hectare en bevat meer dan 39.100 graven van voornamelijk Duitse soldaten die zijn gesneuveld tijdens de Tweede Wereldoorlog. Daarnaast liggen hier ook 483 soldaten uit de Eerste Wereldoorlog, afkomstig van het kerkhof in Leopoldsburg.
Volgens de Conventie van Genève hebben gesneuvelde militairen, ook in het buitenland, recht op “Eeuwige Rust”. Sinds 1947 worden alle in België gevonden Duitse gesneuvelden hier samengebracht.
Na de rondleiding genieten we in het Hof Ten Vrede van warme appeltaart met koffie of thee.
Praktisch:
Afspraakplaats: ingang van de Duitse militaire begraafplaats, Lommel.
Vervoer: eigen auto, carpoolen wordt aanbevolen of met de fiets (startpunt: school van de Locht om 13.30 uur). Vermeld ‘fiets’ bij jouw overschrijving.
Aanvang: 14.30 uur stipt.
Gids: Guy Carteynaels.
Programma:
| 13:30 | Vertrek van de School van de Locht |
| 14:30 | Rondleiding |
| 14:30 | Afspraakplaats: Ingang Duitse militaire begraafplaats Lommel |
Ook Interessant

Cirque du Soleil Alegria - in a New Light
Liefhebbers van Cirque du Soleil kunnen reikhalzend uitkijken naar het najaar. De wereldberoemde Alegria show. in 2019 in een nieuw en moderner jasje gestoken, komt voor het eerst naar België.

Night of the Proms
Klassiek ontmoet Pop! De gesmaakte formule van Night of the Proms sinds 1985. Met dit jaar nog een schepje er boven op. Want het is een feesteditie.

Lezing Lucas Van De Ven - De psychologie van het ouder worden.
In deze uitzetting bespreken we de uitdagingen of ontwikkelingstaken van senioren. Of zo u wilt, het wel en wee van de oude dag, met speciale aandacht voor de verwerking van lichamelijke beperkingen, het pensioen, depressie, dementie en de zorgen van de mantelzorger.
