VOORDRACHT: Journaal maken in tijden van FAKE NEWS

Tijs Mauroo werkt sinds 2001 bij VRT NWS als journalist. Hij werkt vooral voor Het Journaal als algemeen verslaggever en doet ook soms de eindredactie. Daarnaast levert hij bijdragen voor het radionieuws en voor vrtnws.be. Tijs vertelt in 3 delen wie het Journaal maakt (hoeveel mensen daarvoor nodig zijn en welke functie ze bekleden), waar zij hun verhalen halen (bronnen, telexen, sociale media). Hij neemt de mensen ‘live’ mee naar de binnenkomende telexen, die ze samen bekijken. Hij toont ook hoe ze binnenkomend nieuws controleren (fake news vermijden). Vanuit de praktijk toont hij ook hoe ze heel praktisch in enkel uren een journaalitem maken en ze kijken samen naar het Journaal van 19 uur van die dag in opbouw. Tijdens de lezing toont Tijs ook filmpjes om zijn verhaal te illustreren.
Lezingen

Praktische gegevens

Hotel de Lourdes te Oostakker
05-03-26
Ontvangst 14:15
Aanvang 14:30
Einduur 17:00
Voor iedereen
Aantal plaatsen resterend: 36
Deelname: 15,00 euro voor leden
Deelname: 20,00 euro voor niet leden
Op voorhand inschrijven verplicht

Het lijkt heel normaal dat, wanneer we onze radio-of TV-knop indrukken, op geregelde tijdstippen het journaal wordt gelezen en verfilmd onze huiskamer binnen komt. Maar heb je er al bij stilgestaan hoe het nieuws tot stand komt?

Hoe wordt dat programma gemaakt? Hoeveel mensen zijn daarvoor nodig? Hoe wordt het nieuws geselecteerd en via welke bronnen komt het bij een nieuwsdienst terecht? Wat met fake news? Hoe ziet een doorsnee dag van een journalist, cameraman of geluidstechnicus eruit? Welke technische middelen worden ingezet om een journaal te maken? Op al deze vragen en nog veel meer komt een antwoord tijdens deze lezing door VRT journalist Tijs Mauroo. De voordracht wordt geïllustreerd met beelden van het werk achter de schermen.

Neos Gent Oostrand

Deel deze activiteit:

Ook Interessant

2025 02 27 Winterwandeling
Sport- en bewegingsactiviteiten

Winterwandeling

Deze activiteit gaat niet door wegens gebrek aan kandidaten!

Oosterweel Collage
Culturele daguitstappen

Daguitstap Oosterweel

Oosterweel cruise, een boottocht naar de werken! De Oosterweelverbinding wordt al enkele jaren aangekondigd als 'de werf van de eeuw'. Omwille van de schaal en de vele kennisdomeinen is het een uniek project, niet alleen in Vlaanderen, maar zelfs binnen Europa. Het is een echt huzarenstukje. Alle denkbare technologische en bouwtechnische innovaties worden ingezet om een vlottere, veiligere, groenere en gezondere Antwerpse regio te creëren.

Nancy Vermeulen 2
Lezingen

VOORDRACHT: Iedereen Astronaut

Nancy Vermeulen kent geen grenzen. Al van jongs af aan is ze geïntrigeerd door de ruimte. Na een master in de fysica en sterrenkunde behaalde ze een licentie als lijnpiloot. Ze vloog op Boeing, Airbus en verzorgde cargovluchten naar het belegerde Bagdad. Haar echte doel ligt evenwel buiten de dampkring. Nancy nam in 2008 deel aan de ESA-selectie voor kandidaat-astronauten en leidde in 2010 een gesimuleerde Marsexpeditie in Utah. Ze werkte als gespecialiseerd vlieginstructeur voor professionele piloten, vloog met privéjets en staat vandaag aan het hoofd van haar eigen Space Training Academy, waar ze toekomstige private astronauten opleidt of mensen die van zo’n ervaring willen proeven. Als gedreven ruimteambassadeur is het haar persoonlijke missie om het universum dichter bij de mens te brengen en omgekeerd. Ze geeft vaak duiding in de media over ruimte gerelateerde onderwerpen.