Wandeling door Zoutleeuw met geleid bezoek aan de kerk

Praktische gegevens
Op de plaats van de actuele Sint- Leonarduskerk stond er een kapel – waarvan de bouwdatum niet gekend is - ter ere van de Heilige Leonardus van Noblac. Nadat deze kapel in 1231 verheven werd tot parochiekerk werd ze vervangen door de huidige kerk, die een lange bouwgeschiedenis kende: het monumentaal gotisch gebouw werd grotendeels opgetrokken tussen de 13de en de 16de eeuw.
PRAKTISCHE AFSPRAKEN:
Voor de carpooling vertrekken we om 13.30u aan het kerkhof van Herk. De chauffeur ontvangt van iedere passagier 3 euro.
De mensen die rechtstreeks naar Zoutleeuw rijden, gelieve ons te verwittigen zodat we u de startlocatie kunnen meedelen.
Neos Herk-de-Stad
Contactgegevens
Ook Interessant

Kaas- en wijnavond
Naar jaarlijkse traditie komen we met alle leden samen om te genieten van een heerlijk buffet en gezellig samenzijn. Onze kaas- en wijnavond is telkens weer een overdonderend succes. Tientallen leden genoten vorig jaar van een groot assortiment kazen of charcuterie met een lekker glas wijn of frisdrank (voor de BOB’s onder ons). Ook nu kan wie geen kaas lust of mag eten, een smakelijke charcuterieschotel bestellen. We knopen weer aan met onze actie “breng een buur, familielid en/of kennis mee om hem/haar te laten kennismaken met de werking van Neos Herk-de-Stad”. Ken jij nog iemand die graag kennis wil maken met onze werking? Prijs: 35 € (zelfde prijs als vorig jaar!!). Vermeld duidelijk bij de betaling of je kaas wilt of charcuterie. Betalen vóór 03 oktober op het rekeningnummer van Neos Herk-de-Stad BE02 7845 8221 4840.

Adamo: een diamanten carrière
Quizvraag: wie zingt de liedjes “Tombe la neige”, “Sans toi ma mie”, Vous permettez, monsieur”, “Les filles du bord de mer”, “Inch’Allah”, “Dolce Paola”? Juist ja, Salvatore Adamo, een wereldberoemd zanger uit onze jeugdjaren, een Belgische zanger van Italiaans-Siciliaanse afkomst. Hij staat ruim 60 jaar op de planken. Dat wil hij uiteraard vieren. Helaas zijn alle plaatsen uitverkocht.
