Causerie "Taalkronkels", door Carine Caljon

Carine Caljon brengt ons de causerie:” ’t Leven zit vol taalkronkels”. Carine is altijd al bezig geweest met taal/talen: niet alleen met Nederlands, Frans, Engels, Spaans maar ook Russisch, Arabisch, Chinees,… tot zelfs Vlaamse dialecten. Ze runt een vertaalbureau met als hoofdactiviteit het bewerken van taalcursussen van ‘ASSIMIL’. Een ludieke causerie vol kleur, interactie en gegoochel met taal! LET OP! Deze voordracht gaat door in de Witte Zaal, Kluisstraat1, Bolderberg Inschrijven tot 24/11/25, door overschrijving van 15€ (Neos - lid)/ 18€ ( niet -lid) op BE30 4555 1093 4111
Lezingen

Praktische gegevens

Witte Zaal, Kluisstraat, Bolderberg
28-11-25
Ontvangst 00:00
Aanvang 14:00
Einduur 18:00
Voor iedereen
Aantal plaatsen resterend: 78
Voordracht: 15,00 euro voor leden
Voordracht: 18,00 euro voor niet leden
Op voorhand inschrijven verplicht

Welk boeiend verhaal schuilt achter termen als bril, teljoor en velo? Of achter bakkes, bic en lavabo? Ontdek hoe interessant ze zijn opgebouwd en vaak vanuit (heel) vreemde talen tot bij ons Nederlands en Vlaams kronkelden.
Wie zat ooit in pyama in de canapé, zich afvragend hoe dat nachtkostuum en die zitbank aan hun naam gekomen zijn?

Een ludieke causerie vol kleur, interactie en gegoochel met taal!

Deel deze activiteit:

Ook Interessant

Avond Van De Filmmuziek 2026
Culturele evenementen

De Avond van de Filmmuziek 2026

Zaterdag 9 mei verandert de AFAS Dome in de grootste bioscoop van het land, waar de meest icornische filmmuziek tot leven komt. Laat je meevoeren door bekende soundtracks, live gebracht door het Antwerp Philharmonic Orchestra en getalenteerde solisten, met de filmbeelden als adembenemend decor. Dé concertbelevenis in teken van memorabele filmmuziek!

Domus AB
Culturele evenementen

Bezoek 'Domus' Alden Biesen

In DOMUS Alden Biesen, afkorting van Duitse Orde MUSeum, maak je kennis met de 800-jarige geschiedenis van de Landcommanderij Alden Biesen. Die ontstond als een gemeenschap van monniken, maar groeide uit tot een hoofdzetel van de gevreesde Duitse Kruisvaarders-Ridderorde. Dankzij het nieuwe DOMUS-museum worden ook de interieurs van de imposante waterburcht voor het eerst toegankelijk voor het publiek. Vandaag is Alden Biesen een cultuur- en congrescentrum van de Vlaamse Gemeenschap. Vertrek, met eigen vervoer, om 13.10 u. aan parking Bovy. Bezoek Alden Biesen, Kasteelstraat 6 in Bilzen-Hoeselt om 14.00 u.

Download (2)
Lezingen

"De gevaren van Dr. Google", Dr. Marleen Finoulst

Marleen Finoulst is gewezen huisarts en maakte in de jaren 90 een carrièreswitch naar de media. Als arts-journalist en auteur van een tiental boeken over gezondheid stond ze in 2013 aan de wieg van de website Gezondheid en Wetenschap, waarvan ze tot op heden hoofdredacteur is. In 2014 won ze de SKEPP-prijs 'de Zesde Vijs' voor haar kritische berichtgeving over gezondheid. Ze volgde de cursus Evidence-Based Medicine van Cebam, factcheckt gezondheidsnieuws in de media. Ze leest alle factchecks van Gezondheid en Wetenschap kritisch na en geeft lezingen over kritisch omgaan met gezondheidsinformatie. Marleen is regelmatig te gast in de diverse media.