Holle wegenwandeling en Gezellig samenzijn op 11 juli 2025
Om 14u30 openden we de deuren voor onze jaarlijkse viering van 11 juli 2025 met de leden en contacten van Neos Hoegaarden. We doen dit nu al voor de derde keer op rij sinds onze opstart in het najaar van 2022.
Iedereen die zich door Vlaanderen en NEOS aangesproken voelt, is op deze dag welkom om kennis te maken met onze club.
De formule is dezelfde als de voorbije jaren. We beginnen met een stevige wandeling door onze mooie streek. Daarna kunnen de wandelaars maar ook diegenen die de wandeling aan zich lieten voorbijgaan, de inwendige mens versterken en zich laven aan frisse dranken en spijs.
Er waren 21 deelnemers ingeschreven voor de wandeling. Twee personen hebben tot hun spijt de afspraak niet gehaald. De wandeling ging dit jaar door in Rommersom. Voor velen was dit een eerste kennismaking: Rommersom is méér dan de carpool aan de afrit Tienen van de E40! Opnieuw nam onze vaste greeter Koen ons mee langs mooie natuur, verre dorpsgezichten, landelijke paadjes en kleine steegjes. Intussen onderhield hij ons met wetenswaardigheden, volkse verhalen en legenden. Hij wees ons ook op prachtige oude bomen. Zo zijn er meer dan we zouden denken in Hoegaarden.
Na ongeveer twee en een half uur stappen kwamen de wandelaars aan in de Paradijshoeve en kon het feest van start gaan. De andere gasten sijpelden intussen ook stilaan binnen.
Dit jaar hadden we gekozen voor een BBQ, en het bleek een voltreffer. Niet allen omdat deze formule bij onze leden en de andere genodigden in de smaak viel maar ook dankzij slager en lid, Marc Verbiest, die voor het vlees, de bijgerechten en het bakken zorgde. Top!
Na het dessert—er was ijs, taart en koffie—bleef het volk nog gezellig nakeuvelen. Het was al aan het duisteren toen we met het opruimen begonnen.
Door het mooie weer genoot iedereen van dit gezellig samenzijn.
EN zoals één van onze leden liet weten: "De NEOS-namiddag was weer eens geslaagd. De wandeling o.l.v. Koen was tof, de BBQ was uitstekend en de sfeer zat er goed in. Een pluim voor alle medewerkers die hiervoor hebben gezorgd".
Meer moet dat niet zijn en volgend jaar zijn we er weer...👌

Een Zachte Anarchist
Een gesprek tussen Wim en Jan PEUMANS over de politieke biografie, die Wim schreef over zijn vader Jan, met als titel "Een Zachte Anarchist".

Hoe slapen weer een zaligheid werd
Ontelbaar veel mensen krijgen in de loop van hun leven problemen met slapen en soms loopt dat uit de hand. Zo verging het ook Kris Baert, Radio2-journalist, leraar en zanger. "Hoe slapen weer een zaligheid werd", is het levensechte relaas van Kris BAERT.

Chocoladeproeverij TRIAS
TRIAS versterkt en verbindt ondernemers wereldwijd via hun ondernemingsorganisaties, gedreven door mens en milieu. Ze stimuleren de boeren- en ondernemersorganisaties waar ze mee samenwerken om inclusiever te worden en staan hun partners bij om de productie en het inkomen van hun leden op een duurzame manier te laten stijgen.
