Het verhaal van Vlierbeek: 900 jaar leven in de abdij
Al 900 jaar klopt er een hart in de abdij van Vlierbeek. Gedurende nagenoeg zeven eeuwen bepaalt een gemeenschap van benedictijner monniken het ritme. Nadien nemen nieuwe bewoners, de parochie en het verenigingsleven de fakkel over. In deze boeiende tentoonstelling komt het hele verhaal tot leven.
Laat je verrassen door eeuwenoude objecten, merkwaardige archeologische vondsten, originele documenten, foto's en boeiende verhalen. Herbeleef het dagelijkse ritme van het leven van de abt en de monniken binnen de kloostermuren. Zie hoe de abdij door de eeuwen heen verandert en telkens opnieuw herrijst na tegenslag. Ontdek in de Pandgang hoe de geest van Vlierbeek nog altijd voortleeft in de vele verenigingen die er hun thuis hebben gevonden.
George van Gastel
Contactgegevens
Ook Interessant

Jean-Paul Van Bendegem: Grijs, wijs en puber
Wat betekent het om een ‘senior’ te zijn in onze moderne samenleving? Al te vaak wordt deze vraag door ‘niet-senioren’ beantwoord en al te vaak wordt een passief beeld gepresenteerd. In deze lezing wordt een ‘contraire’ visie gepresenteerd: de senior als wijze puber. Wijs door de ervaring, puber door de mentale en lichamelijke veranderingen en aanpassingen. Maar ook ‘opstandig’, wat leidt tot een actief mensbeeld. Vooraf inschrijven NIET nodig. (Foto: Marit Galle)

Wandeling Tweewaters, Keizersberg en Havenkant.
We verzamelen aan de inkom van het Dirk Boutsgebouw, of het Vlaams Administratief Centrum aan de Diestepoort nr. 2, het gebouw aan rechterzijde als je van Leuven Station naar de Stella zou gaan. Vandaar vertrekken we voor een ontdekkingstocht door een stukje authentiek en een stukje nieuw Leuven.

FAUST - theater arsenaal, DE MAAN en deCompanie
Faust bezit alle kennis van de wereld, maar zij krijgt de onmetelijke leegte die zij voelt niet gevuld. (Copyricht foto : Diego Franssens)
