Waar komen onze familienamen vandaan?

Praktische gegevens
Prof. dr. Magda Devos is ere-professor van de Universiteit Gent. Tot aan haar pensionering was ze hoofddocent in de Nederlandse taalkunde. Ze gaf les aan de studenten in de opleiding Nederlands over grammatica, dialectologie en naamkunde.
Haar onderzoek betreft voor een groot deel de Vlaamse dialecten. Ze is mede-projectleider van het Woordenboek van de Vlaamse dialecten aan de universiteit van Gent. Daarnaast verricht ze ook onderzoek naar plaatsnamen of toponiemen. Ze is mede-auteur van verklarend woordenboek over de Vlaamse Gemeentenamen.
In haar lezing, die ze voor Neos Kruibeke brengt, gaat ze in op de grote verscheidenheid in onze familienamen en op de moeilijkheden die we ondervinden om de oorspronkelijke betekenis van familienamen bloot te leggen. Ook onthult de familienaam dikwijls iets over de herkomst van de eerste naamdrager.
Daarna genieten we van een heerlijke barbecue met scampi's, rund, kip en worst met als toetje: crème van passievrucht en rood fruit
Neos Kruibeke
Contactgegevens
Ook Interessant

2026.10.22 Slotmanifestatie met Ruben Van Gucht en Joost Van Hyfte
De 9de editie van de fietszoektocht was opnieuw een succes. Dat verdient een mooie afsluiter! Wie loste de vragen van de provinciale fietszoektocht vlekkeloos op? Er worden opnieuw drie prachtige hoofdprijzen uitgedeeld. De best gerangschikte deelnemer van iedere club en wie de mooiste en origineelste foto doorstuurt ontvangt eveneens een prijs! Donderdag 22 oktober 2026 maken we de uitslag bekend tijdens onze slotmanifestatie met als gast Ruben Van Gucht en Joost Van Hyfte

Zo 11.10.2026 _ Het Theodorakis-Ensemble o.l.v. Xavier Roels
Neos Oost-Vlaanderen presenteert, Het Theodorakis-Ensemble o.l.v. Xavier Roels. Beleef je jonge jaren opnieuw!

Cirque du Soleil: OVO
Liefhebbers van Cirque du Soleil kunnen wederom hun hartje ophalen dit najaar! De beroemde show OVO - 'ei' in het Portugees - komt naar Brussel in een vernieuwde versie: een uitbundig magisch decor, spectaculaire acrobatische acts, originele personages, herwerkte kostuums en meeslepende muziek. De fascinerende insectenkolonie van OVO schittert meer dan ooit: 53 acrobaten en muzikanten komen samen in een show die betovert!
