Naar het Tabaksmuseum in Wervik en de kazematten en het stadhuis in Menen
Na een kopje koffie met koffiekoek worden we in het Tabaksmuseum van Wervik verwelkomd.
In het museum leer je hoe tabak de wereld veroverde en worden zo goed als alle facetten van de rijke tabakscultuur geïllustreerd. De collectie is stilaan indrukwekkend te noemen en telt intussen meer dan 12.000 (!) stukken. Je krijgt de meest merkwaardige voorwerpen om te roken en vuur te maken te zien. Maar ook vergeten vormen van tabaksgebruik (snuiven en kauwen) komen aan bod. Spannende smokkelverhalen kruiden je bezoek en brengen je terug naar de tijd van blauwers, grenzen en douaniers. Bij het zien van onze fraaie verzameling tabaksreclameborden van verdwenen sigarettenmerken word je misschien wel wat nostalgisch. En uiteraard mag het educatieve/preventieve luik niet ontbreken tijdens je bezoek. Kortom, een boeiende en leerrijke ervaring dankzij de uiteenlopende invalshoeken! Laat je door één van de ervaren gidsen op sleeptouw nemen doorheen het museum. Ze vertellen je de meest verassende en bizarre verhalen bij onze uitgebreide collectie museumstukken.
In de retroherberg “In den Grooten Moriaen” genieten we van onze lunch:
• Picon met witte wijn
• Verse soep
• Kalkoenstoofpotje met gebakken patatjes en slaatje
• Koffie met gebak
• Inclusief 1 blond of bruin Moriaen biertje 33cl (of glas wijn of frisdrank)
We rijden naar het nabijgelegen Menen waar we eerst halt houden voor een geleid gezoek aan de kazematten. Door de strategische ligging werd Menen vaak belegerd en werd het een vestingstad. Kazematten zijn bomvrije ruimtes in de vestingmuur die dienst deden als schuilplaats voor soldaten en opbergruimte voor bevoorrading en geschut.
We wandelen naar de Grote Markt waar we met onze gids het stadhuis bezoeken. Het stadhuis is een eeuwenoud vierkant complex op het midden van de Grote Markt. Door de eeuwen heen werd het herhaaldelijk verwoest en verbouwd. Het huidig stadhuis dateert van 1782 en werd gebouwd onder het gezag van de Oostenrijkse Habsburgers. De stijl van de voorgevel is strak klassiek. De meest recente verbouwing werd beëindigd in 2007. Binnenin word je verrast door een moderne nieuwbouwconstructie van glas en beton. Een kunstwerk van Dirk Braeckman “S.N.-N.M-08”, werd volledig geïntegreerd in het interieur.
Na een drankje in een plaatselijke herberg keren we huiswaarts.
De prijs is inclusief busvervoer en fooi van de chauffeur, koffie met koffiekoek, alle inkomgelden en vergoedingen voor de gidsen, 3-gangenlunch met aperitief, drankje en koffie, en afsluitend drankje.
Inschrijven kan bij voorkeur via onze website www.neosvzw.be/lochristi (klik op “programma”) of betaal het overeenstemmende bedrag op het bankrekeningnummer BE24 1030 4627 5738 van Neos Lochristi met de vermelding “Wervik”
Neos Lochristi
Contactgegevens
Ook Interessant

Openluchtspektakel Festivaria: Jekyll & Hyde
Hét openluchtspektakel aan het water, het Donkmeer in Berlare, brengt deze zomer een meeslepende musical over de tweestrijd tussen goed en kwaad, liefde en haat: Jekyll & Hyde. Exclusieve Neos-voorstelling op donderdag 27 augustus 2026. Inschrijven zou alvast geen tweestrijd mogen zijn: mooie Neos-korting, topcast (sht, nog even geheim), tijdloze muziek door live orkest, én spektakel gegarandeerd!

Gentse Floraliën 2026
Floraliën Gent is het internationale planten- en bloemenfestival in Gent.

Van de aarde naar de maan
'Van de aarde naar de Maan', de prestigieuze muziekproductie van Obe Vermeulen, keert na de première in Londen en een reeks voorstellingen in de Gentse Boekentoren terug naar Lochristi, de thuishaven van de componist, waar hij ook 'Cultuurlaureaat Jong Talent' werd.

