Waar komen onze familienamen vandaan ?

Waar komen onze familienamen vandaan ? Door Prof. Magda De Vos
Lezingen

Praktische gegevens

P.C. Breughelzaal, Kasteeldreef 75, Lovendegem
11-06-26
Ontvangst 13:30
Aanvang 14:00
Einduur 17:30
Voor alle Neos leden
Aantal plaatsen resterend: 80
Waar komen onze familienamen vandaan ?: 14,00 euro voor leden
Op voorhand inschrijven verplicht

Prof. Magda De Vos is een West-Vlaamse taalkundige.
Vóór haar emeritaat in 2010 was ze hoofddocente Nederlandse taalkunde aan de Universiteit Gent. Ze gaf verschillende vakken zoals Nederlandse grammatica, dialectologie en taalkunde.
Ze is een van de bezielers van het Woordenboek van de Vlaamse Dialecten, een woordenboekproject waar aan de UGent al wordt gewerkt sinds 1972. Ze is ook redacteur van het tijdschrift “Naamkunde” en voorzitster van de “Stichting Achiel De Vos”, een heemkundige vereniging die toponiemen inventariseert. Samen met Reinhild Vandekerckhove heeft ze het boek “West-Vlaams“geschreven in de reeks “Taal in stad en land”.

Voor de lezing die ze bij ons geeft, gaat ze dieper in op de grote verscheidenheid van familienamen en welke moeilijkheden we ondervinden om de oorspronkelijke betekenis te achterhalen.
Ze zal de familienamen van leden van Neos Lovendegem verklaren.
Soms onthult de familienaam ook meer over de herkomst van de eerste naamdrager.

info

  • Datum en uur: donderdag 11 Juni 2026 om 14u00
  • Locatie: Breughelzaal, Kasteeldreef 75 Lovendegem
  • Prijs leden: €14,00 te betalen op Neos rekening (Zie hierboven) of via de site vóór 5 juni
  • Prijs niet leden: €18,00 (eenmalig ter kennismaking met onze werking)

Neos Lovendegem