Daguitstap Gent(floraliën)/Zulte(leerlooierij)

maandbrief
Daguitstappen en bedrijfsbezoeken

Praktische gegevens

CCL
07-05-26
Aanvang 08:00
Voor Neos leden van de eigen afdeling
Aantal plaatsen resterend: 50
floraliën/leerlooierij: 89,00 euro voor leden
Op voorhand inschrijven verplicht

In Zulte bevindt zich Leerlooierij Altan, de laatste ambachtelijke leerlooierij van Vlaanderen die nog actief is. Uitbater Johan Lefevre zet hier de familietraditie voort met behulp van authentieke machines die soms meer dan honderd jaar oud zijn. Bezoekers kunnen er het volledige proces van ruwe dierenhuid tot afgewerkt lederproduct ontdekken tijdens gegidste rondleidingen. Naast de productie is er een winkel met lederwaren, zoals handtassen van struisvogel, en een selectie Spaanse wijnen. Dit unieke stukje industrieel erfgoed houdt een bijna verdwenen ambacht levend in de Looierijstraat.

De Floraliën Gent 2026 is een bezoek waard vanwege de unieke combinatie van eeuwenoude traditie, artistieke innovatie en zintuiglijke beleving.
De belangrijkste redenen om te gaan zijn:
  • Artistieke Meesterwerken: Het is meer dan een bloemenshow; het is een kunsttentoonstelling waar topfloristen en kunstenaars bloemen en planten transformeren tot indrukwekkende sculpturen.
  • Thema "Verbinding": Deze editie focust op de relatie tussen mens, natuur en stad, waarbij bezoekers zelfs kunnen meewerken aan een grootschalig gezamenlijk kunstwerk.
  • Innovatie en Duurzaamheid: Ontdek de toekomst van de sierteelt met meer dan 20 innovaties, waaronder het gebruik van drone en AI, en leer hoe planten actief bijdragen aan een beter microklimaat en luchtkwaliteit.
  • Unieke Locaties: Je wandelt door historische plekken in het Kunstenkwartier, zoals de Floraliënhal en het Palmarium van de Plantentuin (UGent), die voor de gelegenheid zijn omgetoverd tot groene oases