Prof. dr. Marc Noppen: De toekomst van onze gezondheidszorg

Uit het VRT-nieuws op 12 december: Eric Christiaens, voorzitter van de vereniging van ziekenhuisdirecteurs, stelt wezenlijke vragen bij de toekomst van onze gezondheidszorg. Wat hebben we dan meer nodig dan een van de meest prominente leden uit die vakgroep om ons bij zo’n vaststelling tekst en uitleg te geven? Inschrijven kan tot 29 januari 2025
Lezingen

Praktische gegevens

Werf 44, Schoolstraat 44, 2970 Schilde
29-01-25
Ontvangst 13:30
Aanvang 14:00
Einduur 16:30
Voor iedereen
Aantal plaatsen resterend: 0

Prof. dr. MARC NOPPEN

aanvaardde onze uitnodiging en we begroeten in hem niet alleen de wetenschapper maar ook de man uit de praktijk met zijn ervaring als Gedelegeerd Bestuurder van het UZ Brussel.

En of we ons als patiënt vragen kunnen stellen! Het lijstje is niet eens moeilijk:

+ de voorrang bij ziekenhuisopname aan efficiëntie en rapportering ten koste van de opvang van de patiënt;

+ de toenemende instrumentalisering (met sensoren) in de individuele ziektepreventie;

+ de toepassing van Artificiële Intelligentie in de voorbereiding van het doktersbezoek;

+ het belang van door AI opgeleverde data en DNA-data…

Zonder in het plaatje het personeelstekort en de betaalbaarheid van de gezondheidszorg te vergeten.

Het thema is zo veelomvattend en met zoveel raakpunten in de maatschappij dat we bij de vraagstelling achteraf twee zaken durven vooropstellen:

1. de voordracht niet aangrijpen als een doktersconsult, en

2. Een vraag als vraag formuleren en er geen betoog aan koppelen.

We wensen jullie alvast een goede gezondheid en tot op de afspraak …

Neos Schilde/'s-Gravenwezel

Deel deze activiteit: