Voordracht “Loslaten, anders leren omgaan met piekeren”

Praktische gegevens
Dr. Erna Claes is doctor in de psychologie, gespecialiseerd in de gezondheidspsychologie en cognitieve gedragswetenschappen. Zij heeft zich als expert – trainer gespecialiseerd in alles wat te maken heeft met welbevinden – mentale gezondheid.
Iedereen piekert wel eens en heeft wel eens gedachten als “Stel dat …”, “Wat als …” of “Had ik maar… ”. Soms kan piekeren je leven gaan beheersen, je wil leren loslaten maar merkt dat dit niet zo evident is. Gebaseerd op recente ontwikkelingen uit de neurowetenschappen, op de positieve psychologie, de mindfulness, en de cognitieve gedragstherapie wordt tijdens deze informatieve sessie uitleg gegeven over wat piekeren nu onderscheid van “gewoon zorgen maken”, hoe het ontstaat, wat het doet verergeren en waarom “loslaten” zo moeilijk wordt . Op basis van de kennis over de werking van ons piekerende brein kunnen tips en technieken aangereikt worden om anders te leren omgaan met piekeren. “We kunnen niet voorkomen dat gedachten als zwarte vogels boven ons hoofd cirkelen. We kunnen wel voorkomen dat ze nesten bouwen in ons haar. (Chinees spreekwoord) “ Koffie met versnapering.
Ook Interessant

Iconische reis naar New York/Philadelphia/ Washington DC
In samenwerking met reizen ALK organiseert Neos West-Vlaanderen in het najaar 2025 een iconische reis naar New York/Philadelphia/Washington DC. De reis staat open voor alle Neos leden binnen de provincie West-Vlaanderen. Reis VOLZET

Slot Fietstocht
We fietsen de laatste fietstocht zoals elke week. Start om 14u op de Markt, achterkant van het Vrije Tijdshuis. Het wordt een tocht van een 30 km, met een stop halfweg de rit in Snellegem. Daar kan een drank genomen worden naar keuze. (zelf te betalen) De eindstop is rond 17u in Groenhove.

Melodieën voor Miljoenen
“Wien... bleibt Wien” Een gouden ‘allesbehalve ouden’ klassieker. Neos ‘huisorkest’ Frascati Symphonic zal ons in 2025 opnieuw verwennen met een wervelend concert in de prachtige Koningin Elisabethzaal.