Bezoek aan de VRT en het Koninklijk Legermuseum - 6/3/2025

Neem een unieke kijk achter de schermen van VRT. Ontdek de geschiedenis van België van Waterloo tot 1918 tijdens een gegidst bezoek aan het Koninklijk Legermuseum in het Jubelpark.
Daguitstappen en bedrijfsbezoeken

Praktische gegevens

Brussel
06-03-26
Ontvangst 08:00
Aanvang 09:45
Einduur 18:00
Voor iedereen
Aantal plaatsen resterend: 17
Bezoeken en lunch: 82,00 euro voor leden
Bezoeken en lunch: 90,00 euro voor niet leden
Bezoeken en lunch met museumpas: 75,00 euro voor leden
Bezoeken en lunch met museumpas: 83,00 euro voor niet leden
Op voorhand inschrijven verplicht

We reizen comfortabel met de autocar naar Brussel !

Vertrek op parking Lombaarden omstreeks 8 uur (exacte tijdstip wordt later bekend gemaakt aan de deelnemers).

Neem een unieke kijk achter de schermen van VRT.

Een ervaren gids neemt je mee naar de regiekamers en de studio en tonen hoe de verschillende VRT-programma’s gemaakt worden. Tijdens de rondleiding krijg je een deskundige uitleg van welke profielen en technische middelen er nodig zijn om een uitzending voor radio of televisie te maken.
Wandel rond in de radiostudio’s van Studio Brussel of MNM, bezoek de journaalstudio, Sporza of Ketnetstudio en presenteer zelf het weerbericht in onze demostudio.

© VRT

Een bezoek aan het Koninklijke Legermuseum aan het Jubelpark

Vandaag telt het Koninklijk Museum van het Leger en de Krijgsgeschiedenis niet minder dan vijf grote tentoonstellingszalen op ongeveer 40.000 m2. De architectuur en de sfeer van het geheel zijn uniek.

Cdt. Patrick Van Hoorebeke, lid van Neos Haacht, zal onze gids zijn en neemt ons mee doorheen de geschiedenis van België van Waterloo tot 1918.
Het museum heeft meer dan 100.000 collectiestukken: onmogelijk om die in anderhalf uur allemaal te bekijken. Deze rondleiding geeft u een overzicht van de 5 grote zalen en de collecties aan de hand van de absolute  topstukken!

Patrick neemt ons mee naar het België in de 19e eeuw met in 1830 de Belgische Revolutie en onafhankelijkheid. Dan volgt de impact van de Eerste Wereldoorlog : de loopgraven, de bewapening, nieuwe technologieën, de bevrijding, …

Lunchen in het Jubelpark in ‘Brasserie Bagnole’.

We genieten er van een hoofdgerecht, dessert en koffie of thee met daarbij niet-alcoholische dranken ‘à volonté ‘.
Bieren of wijnen zijn voor eigen rekening.
Het detail menu kunnen we pas in januari meedelen.

Praktisch :
Datum:            Vrijdag 6 maart 2026, vertrek omstreeks 8 uur
Locatie:          Vertrek van parking Lombaarden te Haacht
Prijs:                 82 EUR/pp (leden) ; 90 EUR/pp (niet-leden) ; korting museumpas 7 EUR
Inschrijven:   Tot 16 februari of zolang er plaatsen zijn via onze website of door storting van het juiste bedrag op ons rekeningnummer BE70 9731 0647 6025 met als vermelding ‘Naam + VRT/Legermuseum‘

Info:                  marc.haachtneos@gmail.com

Programma:

08:00 Vertrek met luxe autocar op parking Lombaarden te Haacht
09:30 Bezoek aan de VRT studio's o.l.v. een gids
12:00 Lunch in Brasserie Bagnole in het Jubelpark
14:00 Bezoek aan het Koninklijk Legermuseum met gids Cdt. Patrick Vanhorebeke
16:30 Met de autocar terug naar Haacht

Neos Haacht