Europalia - Tentoonstelling GOYA

Praktische gegevens
EUROPALIA viert dit najaar zijn 30ste editie met een grootschalige Spaanse biënnale. Met Francisco de Goya als blikvanger en inspiratie, belicht het festival de culturele rijkdom van Spanje aan de hand van beeldende kunst, theater, dans, muziek, performance, film en literatuur.
Goya en het Spaanse realisme
Francisco de Goya (1746-1828) verwierf roem met monumentale portretten van de hogere kringen en traditionele scènes van volksfeesten. Maar ook - in schril contrast daarmee - met zijn felle, pakkende uitbeeldingen van het onrecht, de wantoestanden en verschrikkingen van zijn tijd. De hoofdtentoonstelling van EUROPALIA ESPAÑA brengt gravures en schilderijen van Goya uit collecties van over de hele wereld samen, in dialoog met werken van tijdgenoten en kunstenaars van recentere en hedendaagse generaties. Het geheel verkent Goya’s formele, conceptuele en ideologische nalatenschap die blijft intrigeren, ontroeren en inspireren en die bijdroeg aan de beeldvorming van Spanje.
Praktisch
Wij bezoeken de tentoonstelling met 2 gidsen.
- Tickets: € 28
- Met Museumpas: € 12
- Niet-leden telkens + € 10
Wie met de metro wil meerijden. We nemen lijn 6 om 12u op de Heysel.
Parkeren kan je daar op de parking (€ 12).
Opgelet: de rondleiding start om 13u30.
De tickets worden ter plaatse uitgedeeld door Jan vanaf 13u.
Neos Meise
Contactgegevens
Ook Interessant

Ode an die Freunde
Ode an die Freunde is een bijzonder geslaagd amicaal verbond met liederen uit het klassieke en meer recente repertoire.Je wordt niet alleen geraakt door de muziek maar ook door het enthousiasme, de schoonheid en het kleurrijke samenspel.

Daguitstap naar Waterloo
Waterloo - bezoek aan de MUZIEKKAPEL Koningin Elisabeth + bijwonen van een “MUCH surprise” concert. Inschrijven kan vanaf 18 december 2025 tot ten laatste 10 maart 2026

Daguitstap Leiestreek Mudel en Milieuboot
Daguitstap Leiestreek Mudel en Milieuboot op 26 april Kinderen en kleinkinderen van harte welkom als ze tenminste 8 jaar zijn. We bezoeken in de voormiddag (11u-13u) in Deinze het Museum aan de Leie (Mudel). Om 13u45 gaan we aan boord van de milieuboot . Aan boord gebruiken we onze van thuis meegebrachte picnic. Dranken en kleine snacks zijn aan boord te krijgen tegen een democratische prijs. Inschrijven vanaf 20 februari tot en met 8 april
