Verslag stadswandeling Maastricht




















































Onze ontdekkingstocht begon in de bibliotheek van Centre Céramique. Op de eerste verdieping kregen we uitleg bij een indrukwekkende kopie van de maquette van de vestingstad Maastricht. Het originele model, dat in het midden van de achttiende eeuw in opdracht van Lodewijk XV werd gemaakt uit militair oogpunt, bevindt zich vandaag in het Museum voor Schone Kunsten in Rijsel.
Daarna trokken we in twee groepen de stad in, op zoek naar minder bekende maar bijzonder charmante plekjes. Via de Hoge Brug (Maastrichts: Hoeg Brögk) bereikten we het Stadspark, waar we meer te weten kwamen over de loop van de Jeker. Onderweg bewonderden we de stadsmuren, poorten en kanonnen die nog altijd herinneren aan het rijke militaire verleden van Maastricht. Door haar strategische ligging was de stad eeuwenlang een van de belangrijkste vesting- en garnizoenssteden van Noordwest-Europa.
We kregen boeiende uitleg bij de Helpoort, de Jekertoren en de Vijf Koppen (Maastrichts: de Vief Köp). Via het Molenhofpad wandelden we verder naar de Leeuwenmolen en de Bisschopsmolen. Opvallend was hoe mooi al deze historische gebouwen onderhouden zijn. Dat is mede te danken aan de Universiteit Maastricht, die ze voor een symbolisch bedrag heeft aangekocht en er verschillende afdelingen in ondergebracht heeft.
Ook de beroemde Sint-Servaasbrug kwam aan bod, met het verhaal achter de leeuw die in het water staat.
Na deze boeiende en verrassende wandeling van ongeveer twee uur keerden we terug naar Café Zuid. Daar sloten we de namiddag gezellig af met een kop koffie of een andere versnapering en een babbel. We bedankten onze gidsen Arno en Christian voor hun enthousiaste en boeiende verhalen, die deze ontdekkingstocht door Maastricht extra bijzonder maakten.

Verslag Labiomista
Bezoek aan Labiomista in Zwartberg Op dinsdag 16 september bezochten tien kunstminnende Neosleden Labiomista in Genk, het indrukwekkende levenswerk van kunstenaar Koen Vanmechelen. Gids Hilde Theunissen nam ons mee op een inspirerende tocht langs kunst, natuur en maatschappij. Verder verslag onder de fotoreportage.

Fiets tweedaagse
Verslag van de fiets tweedaagse inclusief balkonscene van Ciney naar Hoei via Ravel ligne 126 en terug.

Verslag daguitstap Spa en Francorchamps
Daguitstap Spa & Circuit van Francorchamps
