Koning Albert II, de man die geen eigen wil mocht hebben!

Brigitte Balfoort is auteur, royaltywatcher en spreker over hedendaagse etiquette en over het Belgische koningshuis.
Lezingen

Praktische gegevens

Cultureel Centrum, Nieuwstraat 8, Waarschoot.
14-04-26
Ontvangst 13:30
Aanvang 14:00
Einduur 16:00
Voor iedereen
Aantal plaatsen resterend: 57
Deelnemers: 12,00 euro voor leden
Deelnemers: 15,00 euro voor niet leden

Hij kon de geschiedenis ingaan als de beste koning die België ooit gekend heeft. Albert II was geliefd door (bijna) iedereen, ook door de politici. De ’fou rire’ van Laken, zoals hij als jonge prins van Luik al werd genoemd, deed met de glimlach plichtbewust wat er hem was opgelegd. Ook toen gevraagd werd om het bestaan van zijn vierde kind te ontkennen. Nu er niets meer te winnen of te verliezen valt, spreken intimi voor het eerst echt vrijuit met journaliste en royaltykenner Brigitte Balfoort en haar collega Joëlle Vanden Houden. In het boek en de bijbehorende voordracht met veel uniek beeldmateriaal geeft Balfoort duiding over deze tweespalt in zijn leven, uiteraard overgoten met een flinke portie humor, het patent van koning Albert. 

Neos Waarschoot

Ook Interessant

Wim Distelmans
Lezingen

Waardig levenseinde, door Prof. Wim Distelmans

Wim Distelmans is kankerspecialist en professor in de palliatieve geneeskunde aan de VUB. Hij pionierde in België voor de erkenning van palliatieve zorg en voor het recht op euthanasie. Hiervoor kreeg hij verschillende prijzen. Hij richtte met het UZ Brussel het eerste supportief dagcentrum TOPAZ en het consultatieteam ULteam op en bekleedt de leerstoel Waardig Levenseinde van deMens, nu aan de VUB. Hij is oprichter van LEIF en bracht alle initiatieven onder in W.E.M.M.E.L, hét expertisecentrum Waardig Levenseinde van België. Hij is ook de Nederlandstalige voorzitter van de Federale Commissie Euthanasie.

Steven Van Gucht
Lezingen

Pandemieën ontsluierd: lessen van Covid-19 en de weg vooruit, door Steven Van Gucht

Steven Van Gucht is viroloog en wetenschappelijk directeur van de afdeling Infectieziekten bij Sciensano. Met jarenlange ervaring in volksgezondheid en een achtergrond in veterinaire geneeskunde, heeft hij zich gespecialiseerd in de preventie en bestrijding van virale infecties. Zijn expertise en betrokkenheid bij de communicatie rondom COVID-19 hebben hem een vertrouwde stem gemaakt in het debat over pandemieën, vaccinatie en infectieziektebeheer in België en daarbuiten.

BBQ (1)
Gezellig samenzijn

Onze jaarlijkse BBQ 2026

Zoals elk jaar starten we ons nieuw werkjaar met een gezellige BBQ. Dit jaar is dat op 28 augustus.