Lezing Bram Verbruggen 23-02-2026

Praktische gegevens
Beste Neosvrienden
Het weer is iets wat je waarneemt op een bepaald ogenblik en op een bepaalde plaats. Het klimaat daarentegen geeft aan welk weer het gewoonlijk is in een regio, bekeken over een lange periode. Wij leven in een gematigd zeeklimaat en kennen vier seizoenen.
Maar meer en meer stellen we vast dat ons klimaat niet meer zo duidelijk omschreven kan worden en dat er meerdere factoren opduiken die voor een vrij ernstige verstoring zorgen.
De spreker die wij nu gepland hebben is bezeten door de fascinerende wereld van weer en klimaat. Bram Verbruggen startte een militaire opleiding aan de Koninklijke Militaire School en studeerde daarna meteorologie in Engeland. Hij werkte eerst als militair meteoroloog en werd daarna weerexpert op VRT-radiozender MNM en op Eén. Hij combineerde deze job met zijn officiersfunctie bij het Belgisch Leger.
Sinds de pensionering van Frank Deboosere in 2023 is hij voltijds weerman bij VRT.
Als weerman is Bram Verbruggen zeer bezorgd voor de klimaat-verstoring. In zijn lezing bespreekt hij uitgebreid alle facetten van het probleem. Zijn voordracht heeft niet enkel als doel te inspireren maar ook te confronteren. Met veel interactie en een vleugje humor zal hij dit spraakmakend onderwerp trachten te behandelen. In oktober 2025 verscheen zijn eerste boek, Jouw Klimaat.
Inschrijven tot en met dinsdag 17 februari bij voorkeur via onze website www.neosvzw.be/westerlo of door storting van het bedrag op rekening BE83 7340 6836 6215 van Neos Westerlo.
Neos Westerlo
Contactgegevens
Ook Interessant

Magical Musical Memories met Lissa Meyvis en Hans Peter Janssens
Het stond in de sterren geschreven. Na hun hommages aan Kurt Weill en Charles Aznavour duiken Lissa en Hans Peter in het musicalrepertoire.

18.04.2026 Dansvoorstelling 'Amadeus - A Requiem of Love'
Het wereldberoemde dansgezelschap Szeged Contemporary Dance Company (SCDC) wist Neos de voorbije jaren al te verbluffen met dansvoorstellingen 'Carmina Burana' en 'The Nutcracker'. Hun gloednieuwe productie 'Amadeus' belooft wederom modern ballet van het hoogste niveau! Sprankelend, hedendaags en betoverend.

25.04.2026 Dansvoorstelling 'Amadeus - A Requiem of Love'
Het wereldberoemde dansgezelschap Szeged Contemporary Dance Company (SCDC) wist Neos de voorbije jaren al te verbluffen met dansvoorstellingen 'Carmina Burana' en 'The Nutcracker'. Hun gloednieuwe productie 'Amadeus' belooft wederom modern ballet van het hoogste niveau! Sprankelend, hedendaags en betoverend.
