13-10-2026 Neos Dictee(dt)
Was het nu dictee of diktee?
Het Neos dictee waarin jong en iets minder jong het tegen elkaar opnemen is stilaan een traditie op de Neos kalender. In een vriendschappelijke strijd scherpen Neos senioren en studenten hun pen.
De sfeer is gezellig ... niemand is verliezer.
Woordkunstenaar Joris Denoo is opnieuw present als opstellen ern voorlezer. Tijdens het verbeteren geef lextor journalistiek Nico Van Den Abeele een talige voordracht.
Wie gaat dit jaar met de eer en de titel lopen?
Programma:
| 13:30 | Koffieonthaal |
| 14:00 | Dictee |
| 16:30 | bekendmaking winnaars en drink |
Ook Interessant

Allianz Memorial Van Damme - 50ste editie!
Dé Memorial bestaat 50 jaar! Dit event ter ere van de betreurde atleet Ivo Van Damme is ondertussen een gevestigde waarde in de internationale atletiekwereld. Naast haar verjaardag vormt de Allianz Memorial Van Damme in 2026 ook de finale van de prestigieuze Wanda Dimaonds League. Kortom, Neos-sportliefhebbers, fans van spanning, groots spektakel, records en geweldige sfeer: jullie worden verwend! In de schaduw van het Atomium ben je op de beste tribuneplaatsen getuige van uitzonderlijke sportprestaties én animaties die het stadion onderdompelen in een unieke sfeer. Met een optreden van Helmut Lotti als kers op de taart. ALLEN daarheen!

Als doden een gezicht krijgen door Joan De Winne
Joan De Winne is commissaris op rust bij de Belgische Federale Politie. Hij was het diensthoofd van het Disaster Victim Identification Team. Op een praktijkgerichte en interactieve manier geeft de spreker toelichtingen bij de bijdrage die de forensische wetenschappen leveren aan de zoektocht naar en de identificatie van dodelijke slachtoffers bij rampspoedige gebeurtenissen.

De wondere wereld van vis en vissers door Wilfried Moeyaert
Wilfried MOEYAERT, visserijkenner brengt met deze voorstelling over "De Vlaamse Visserij - De wondere wereld van vis en vissers", een aandoenlijk verhaal over het ontstaan van de Vlaamse visserij, de visvangst, de visserijboten, de viswateren en de vissen zelf. Het is ook een ode aan onze Vlaamse vissers.

