De Koude Oorlog , Berlijn en DDR

Een bijkomende activiteit op maandag 16 november 2026 om 14u, is het bezoek aan de tentoonstelling “De Koude Oorlog, Berlijn en de DDR” (met gids) in de Sint Aldegondiskerk op het Marktplein te Zwevezele. Het bezoek is enkel voor leden en kost € 4,00. Daarin is ook een drankje inbegrepen na de gidsbeurt (maximum 40 leden). U kan inschrijven via de website of door betaling op onze KBC-rekening.
Culturele evenementen

Praktische gegevens

Sint Aldegondiskerk Marktplein Zwevezele
16-11-26
Aanvang 14:00
Voor Neos leden van de eigen afdeling
Aantal plaatsen resterend: 40
De Koude Oorlog , Berlijn en DDR: 4,00 euro voor leden
Op voorhand inschrijven verplicht

Welkom bij Neos Wingene-Zwevezele

Ook Interessant

Provenciaal hof
Culturele daguitstappen

Provenciaal Hof

Op 8 oktober bezoeken we het PROVENCIAAL HOF in Brugge. Het is het huis van de West-Vlaming, een plek waar verhalen, gewoonten en eigenheid samenkomen . Hier kun je ontdekken wat West-Vlaanderen typeert, van herkenbare tradities tot verrassende invalshoeken. We kunnen dit pas gerestaureerde erfgoedpand, een neogotische parel, vrij verkennen. Achter elke deur schuilt een stukje geschiedenis, zorgvuldig gerestaureerd en opnieuw tot leven gebracht. We verkennen dit alles onder leiding van een gids, na de rondleiding gebruiken we een koffie met pannenkoek in het “Hofcafé “ We komen samen aan het Provenciaal Hof om 14.45 uur , rondleiding start om 15.00 u tot 17.00 uur. Wie met de lijnbus vertrekt, opstappen om 12.59 uur op de Hille BUS nr 20 . Er is een bus terug om 19.07 uur aan het station Brugge

Rode kruis Zwevezele
Lezingen

Rode kruis lezing

Op donderdag 19 november verwelkomen we een afgevaardigde ELIEN SOENEN van het Rode Kruis Zwevezele. Zij gaat ons helpen met hoe wij moeten handelen bij diverse dingen die ons zouden kunnen overkomen. - 4 stappen in eerste hulp als kapstok om in iedere situatie te benaderen zodat je een volledig beeld hebt. Zij leert ons hoe te herkennen en handelen bij: - beroerte ? - verslikking ? - hartaanval? - diabetes? - Hoe werkt en AED toestel= uitleggen/demonstreren hoe deze aangelegd moet worden - Wat is reanimeren en hoe doe je het= uitleggen/demonsteren, mogelijkheid tot oefenen voor mensen die willen.

Geert Gruyaert
Lezingen

Spreuken en gezegden

Spreuken en Gezegden door GEERT GRUYAERT Kom je soms van een kale reis terug? En val je dan met de deur in huis of met je gat in de boter? Wie weet, ben je dan wel in de aap gelogeerd. Wat heeft jou geen windeieren gelegd? Steek dan maar een pluim op je hoed want je hebt je sporen verdiend! Wij kennen gelukkig nog heel wat uitdrukkingen en gezegden en wij gebruiken ze ook nog regelmatig. Maar weten wij ook waar die eigenlijk vandaan komen, wat lag aan de oorzaak van deze uitspraken? Op deze bijzonder inspirerende lezing maken wij kennis met de oorsprong van onze uitdrukkingen en gezegden. Het leert ons veel bij over onze steeds weer interessante geschiedenis. Meer dan 100 spreekwoorden en uitdrukkingen worden uit de doeken gedaan.