12 en 13.11.2026 Bezoek Tropisch Instituut Antwerpen

Praktische gegevens
Het Tropisch Instituut werd gebouwd in art-décostijl en werd in 1933 in gebruik genomen.
In de voorbouw aan de Nationalestraat vinden we nog het oorspronkelijke interieur: lambrisering in diverse houtsoorten, brede, marmeren trappen, sober versierde witkoperen trapleuningen en imposante muurschilderingen van Afrikanist Allard L'Olivier. Mensen, landschappen en scènes uit het Midden-Afrika van begin vorige eeuw bepalen de sfeer.
De originaliteit beperkt zich niet tot de gebouwen. Ook de tuin rondom de gebouwen is vrij uniek. In België vindt u zo’n verzonken tuin (sunken garden) alleen nog in Brussel. Hierin primeert de vormgeving, niet de beplanting. Het is een prachtig spel van paden en hagen rond vijvers en fonteinen.
Sinds 1993 zijn het gebouw en de tuin beschermde monumenten.
Samenkomst om 13u45 aan de ingang, Nationalestraat 155, Antwerpen
Neos
Contactgegevens
Ook Interessant

2026.09.30 Vierdaagse VULKAANEIFEL, Duitsland
INSCHRIJVINGEN AFGESLOTEN We maken een rondreis in de Eifel, met aandacht voor zowel de natuur, als voor culturele bezienswaardigheden.

2026 10 06 Wandeling Bouwel
Wandeling met keuze tussen 2 km, 5 km en 9 km.

2026 10 13 Sint-Niklaas
In de voormiddag bezoeken we het vernieuwde Mercatormuseum met gids. De lunch gaat door in de Graanmaat, gelegen op de Grote Markt. In de namiddag hebben we een gegidste art deco-wandeling. Inschrijven kan tot 28 september.
