Zomerse dagactiviteit Leopoldsburg

Voormiddag: bezoek Liberation Garden of fietstocht 23 km. Lunch in CC Kafee (gamellenmaaltijd). Namiddag: fietstocht 34 km of wandelen (verschillende afstanden zullen mogelijk zijn.
Gezellig samenzijn

Praktische gegevens

Leopoldsburg
30-07-25
Ontvangst 09:45
Aanvang 10:00
Voor Neos leden van de eigen afdeling
Aantal plaatsen resterend: 11
Liberation Garden museumpas + lunch: 20,00 euro voor leden
lunch + wandelen NM : 16,00 euro voor leden
Liberation Garden + lunch + wandelen NM: 30,00 euro voor leden
Liberation Garden + lunch: 30,00 euro voor leden
Liberation Garden museumpas + lunch + wandelen NM: 20,00 euro voor leden
fietsen VM + lunch + fietsen NM: 16,00 euro voor leden
Liberation Garden museumpas + lunch + fietsen NM: 20,00 euro voor leden
Liberation Garden + lunch + fietsen NM: 30,00 euro voor leden
fietstocht VM + lunch: 16,00 euro voor leden
Op voorhand inschrijven verplicht

LIBERATION GARDEN: WO II MUSEUM LEOPOLDSBURG.

Leopoldsburg en omgeving vormden de Oosthoek van de Tweede Wereldoorlog. Vanuit Liberation Garden in Leopoldsburg vind je binnen een straal van een uur wandelen, fietsen of rijden de graven van 100.000 gesneuvelden van de Tweede Wereldoorlog.

In Liberation Garden ontdek je hoe dat komt. Wist je dat tienduizenden Duitse soldaten in het Kamp van Beverlo oefenden terwijl er tegelijk duizenden politieke gevangenen opgesloten zaten? Wist je dat tussen de kanalen rond Leopoldsburg de geallieerde bevrijding dreigde vast te lopen? Dat daarom van hieruit Market Garden werd gelanceerd, één van de meest gewaagde operaties van de Tweede Wereldoorlog? En wist je dat vanuit deze streek ook vliegende waaghalzen nazi-Duitsland de doodsteek gaven?

Het WOII-museum brengt deze geschiedenis. Je stapt in de schoenen van bezetters, verzetsmensen en bevrijders. Je zoekt dekking tijdens een bombardement, zit in de briefing van een bekende generaal en vliegt mee in een Spitfire naar het hart van Nazi-Duitsland. 


Lunch: Vermits we ondergedompeld worden in de legercultuur krijgen we een gamellenmaaltijd. Keuze: wortelstoemp met balletjes en vleesjus, of gevulde pasta met spinazie en ricotta. Drank en eventueel dessert zijn niet inbegrepen. Adres: Kastanjedreef 1

Praktisch: 
Parkeren doe je best in de Koningin Louisa-Marialaan of in de Merkemlaan. Parkeren vlak voor het museum is voorbehouden voor mensen met een beperking.

Inschrijven kan tot en met 13 juli.

 

 

 

 

 

Programma:

10:00 bezoek museum of fietstocht
12:30 lunch
14:30 fietstocht of wandeling

Neos Wommelgem