23-07-2026 Provinciale wandeldag in Ronse
Op 23 juli 2026 organiseert NEOS Ronse de Provinciale Wandeldag van NEOS Oost-Vlaanderen
Er zijn drie wandellussen: 5, 8 en 13 km. De wandeling van 5 km is een prachtige art-deco wandeling doorheen de stad. De wandelroutes van 8 en 13 km laten je kennis maken met de prachtige omgeving en natuurpracht van Ronse.
Alle wandelroutes zullen volledig uitgepijld zijn, waardoor je de routes volledig op eigen houtje kan ondernemen. Bij de start van de wandeling ontvang je een programmaboekje met wandelplan.
Je kan ook aansluiten bij een NEOS SGW groepswandeling: wij starten om 9u en volgen de 8 km wandellus.
Nadien verwachten we de wandelaars terug op de startlocatie voor een aperitiefje en een heerlijke lunch.
Datum Donderdag 23 juli 2026
Locatie: COC Ronse, Nieuwebrugstraat 4, 9600 Ronse
Het station van Ronse is gelegen op 6 minuten stappen van het COC in Ronse. Ook met het openbaar vervoer kan je naar de wandeldag komen.
Parkeren: Vier parkings bieden gratis tot 6u parkeren, en liggen op amper 7 minuten wandelen van het COC Ronse:
1 NMBS Station Ingang via de Ijzerstraat 190 p
2 Parking Emmaus Politieke gevangenenstraat 24 10 p
3 Parking Portois Oude Vesten 70 p
4 Parking Ferrant Joseph Ferrantstraat 70 p
Wandelafstanden:
de wandeling van 5 en 8 km: vrije start tussen 8u30 en 10u.
de wandeling van 13 km kan er gestart worden tot 9u30. Daarbij is een tussenstop voorzien met een natje en een droogje.
(Neem zeker een rugzakje mee om je afval in te bewaren tot aan het eindpunt waar vuilzakken staan. Zo blijft deze prachtige natuur schoon!)
Catering en lunch
Koffie onthaal
Flesje water voor onderweg
Een streekproduct als proevertje op de tussenstop van 13 km of in het COC voor de 5 en 8 km.
Aperitief
Maaltijd: Stoofvlees met frietjes en groentjes
Afsluiten met koffie en een chocomousse
Allergieën of dieetwensen? Laat het ons weten.
Programma:
| 08:00 | Onthaal met koffie of thee |
| 08:30 | Vrije start wandelingen 5 km en 8 km tot 10u |
| 08:30 | Vrije start wandeling 13 km tot 9u30 |
| 09:00 | Vertrek van de NEOS SGW groepswandelaars |
| 11:00 | Aperitief |
| 12:00 | Lunch stoofvlees met frietjes en groentjes |
| 13:30 | Koffie en chocomousse als dessert |
Provincie Oost-Vlaanderen i.s.m. Neos Ronse
Contactgegevens
Ook Interessant

Pieter Breugel de Oudere, de iconische schilder-verslaggever van de 16de eeuw.
Lezing door mevr. Leen Huet.

Amerika en Europa. Een update
Lezing door Prof. Bart Kerremans

Zolder en Béringe: vollebak jong !
Deze dagtrip brengt ons naar twee hoogtepunten in het mooie Limburg: de topsportgemeente Heusden-Zolder en de grootste industriële erfgoedsite van Vlaanderen namelijk B-Mine in Beringen.

